پاسخ به پرسش‌های متداول

چطوری خرید کنم؟ برای خرید از برنجیلا می‌توانید بصورت مستقیم از سایت خرید کرده یا با مراجعه به صفحات شبکه‌های اجتماعی فقط با کارت به کارت اقدام به خرید محصولات مورد نظر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از صفحه نحوه ثبت سفارش کمک بگیرید.

برای خرید عمدع چیکار کنم؟ برای خرید عمده می‌توانید با ما تماس بگیرید یا به صفحه خرید عمده رفته و فرم مورد نظر را پر کنید تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

هزینه پست چطوری محاسبه میشه؟ هزینه‌های ارسال کالا بر اساس نرخ‌های شرکت پست و باتوجه به وزن محصولات از مبدا تا مقصد محاسبه می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه رویه ارسال کالا مراجعه کنید.

چطوری برنج‌هارو تست کنم؟ خوشبختانه برای تست انواع برنج موجود در برنجیلا بسته‌های 1 کیلوگرمی موجود است که شما با سفارش آن‌ها می‌توانید از کیفیت برنج‌ها اطمینان پیدا کنید.

اطلاعات زیادی در مورد ارقام برنج ندارم! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارقام برنج می‌توانید با همکاران ما تماس بگیرید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.

فروشگاه برنج

برنج معطر ایرانی

برای سنجش عطر برنج واحد اندازی گیری خاصی وجود ندارد اما بطور کلی باتوجه به محبوبیت بین مصرف کنندگان و نظر آشپزهای حرفه‌ای در انواع مختلف برنج ایرانی، از نظر عطر و بو برنج هاشمی، طارم و صدری دم سیاه محبوب‌ترین نوع برنج محسوب می‌شود. البته باید به این نکته توجه کرد که هرکس ذائقه شخصی خود را دارد و معیار سنجش ما محبوبیت این برنج‌ها است.

دانه بلندترین برنج ایرانی

در مورد بلندترین برنج ایرانی اختلاف نظر اندکی بین هاشمی و صدری دم سیاه وجود دارد. بطور کلی هر دو رقم برنج یعنی هاشمی و صدری دم سیاه از بلندترین برنج‌های ایرانی هستند. برنج هاشمی به قدری محبوب است که 60 از سطح زیر کشت گیلان را در اختیار دارد. در نقطه مقابل برنج صدری دم سیاه قرار دارد که به دلیل کم‌یاب بودن قیمیت بیشتری نسبت به هاشمی دارد.

کم‌ یاب‌ترین برنج ایرانی

بطور کلی برنج دم‌سیاه کم‌ یاب‌ترین برنج های ایرانی است. این رقم برنج به دلیل این که مثل دیگر ارقام برنج به راحتی در همه شالیزارها رشد نمی‌کند و در مناطق خاصی از کشور کشت می‌شود، برنج کم یابی محسوب می‌شود. طارم محلی نیز باتوجه به این که برنج حساسی محسوب می‌شود و پرورش آن ریسک بالایی دارد جزو ارقام کم یاب برنج ایرانی محسوب می‌شود.

برنج‌های پرمحصول ایرانی

برنج پرمحصول چیست؟ برنج‌هایی که نسبت یه سطح زیرکشت یا مساحت کشت، محصول بیشتری می‌دهند را برنج پرمحصول می‌گویند. معمولا این ارقام برنج کیفیت کم‌تر و طبیعتا قیمت کم‌تری نیز نسبت به برنج‌های مرغوب دارند. از جمله برنج‌های پرمحصول می‌توان به شیرودی، فجر و انبربو اشاره کرد که باتوجه به پرمحصول بودن از کیفیت خوبی نیز برخوردارند.

جلوگیری از نفوذ حشرات

در مرحله اول سعی کنید به هیچ وجه از مواد شیمیایی برای حفط دانه‌های برنج از شر حشرات استفاده نکنید. برای جلوگیری از ورود انواع حشرات داخل ظرف برنج می‌توانید از حبه سیر یا چوب زرد چوبه استفاده کنید. اما یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ برنج استفاده از نمک است، ابتدا سنگ نمک را تهیه کنید سپس آن را خرد کرده و با دانه‌های برنج مخلوط کنید.

بهترین شرایط نگهداری برنج

برخلاف تصور بسیاری، دانه‌های برنج در شرایط نامناسب به سرعت کیفیت خود را از دست می‌دهند. برای نگهداری برنج اولا سعی کنید از گونی پارچه‌ای یا ظرف‌های پلاستیکی استفاده کنید و حتما درب آن را بپوشانید تا برنج عطر خود را از دست ندهد. بهتر است ظرف برنج را در فاصله حداقل نیم‌متری از سطح زمین و دور از تابش نور خورشید نگهداری کنید.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...