خـریـد بـرنـج هـاشـمـی

%100 خـالـص

خرید برنج هاشمی - Buy Hashmi rice
عطر : 99%
پخت : 99%
اندازه : 96%

✅ خرید برنج هاشمی ✅

برنج هاشمی یکی از معروف‌ترین انواع برنج در ایران است که به دلیل کیفیت بالا و طعم خوبی که دارد مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه به بررسی تاریخچه، خصوصیات، مزایا و کاربردهای برنج هاشمی می‌پردازیم. توجه داشته باشید برای خرید برنج هاشمی درجه یک باید به خوبی با این برنج آشنا باشید چون سواستفاده‌‌های زیادی با اسم برنج هاشمی انجام می‌شود.

تاریخچه برنج هاشمی

برنج هاشمی بطور قالب در استان گیلان کشت می‌شود و از دیدگاه تاریخی، کشت انواع برنج در این منطقه به دوران صفویه (سده هفتم هجری) بازمی‌گردد. در طول سالیان بسیاری، کشت برنج در گیلان با توجه به شرایط آب و هوایی و زمین‌های حاصلخیز، رونق گرفت و برنج هاشمی بعد از معرفی به یکی از محصولات برتر این منطقه تبدیل شد.

خصوصیات برنج هاشمی

برنج هاشمی دارای دانه‌هایی متوسط و کشیده  است که پس از پخت به رنگ سفید شفاف تبدیل می‌شود. این برنج دارای طعم و بوی خاصی است که در مقایسه با برنج‌های دیگر، مورد توجه قرار می‌گیرد. همچنین، برنج هاشمی دارای خواص غذایی بالایی است و به دلیل حجم کمتر نشاسته، برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، مناسب است.

مزایای برنج هاشمی

خرید برنج هاشمی بازار داغی دارد چون این برنج دارای مزایای فراوانی است. برنج هاشمی دارای طعم و بوی خوبی است به همین دلیل محبوب‌ترین برنج ایرانی از نظر عطر و طعم بشمار می‌آید و همین موضوع باعث فروش بالای رقم هاشمی شده است. برنج هاشمی در مقابل آفات مقاوم است و به دلیل عدم استفاده از کود شیمیایی و حشره کش‌ها، به صورت کاملاً طبیعی تولید می‌شود.

کاربردهای برنج هاشمی

برنج هاشمی برای پخت غذاهای مختلف مانند پلو، خورشت و سوپ به کار می‌رود. همچنین، این برنج به عنوان یکی از محصولات صادراتی ایران به کشورهایی مانند عراق، آمریکا، ترکیه، امارات متحده عربی و … صادر می‌شود. در نتیجه، برنج هاشمی به دلیل کیفیت بالا، طعم خوب و مزایای فراوان، به یکی از محصولات برتر کشاورزی ایران تبدیل شده است.

🥇 کیفیت را تماشا کنید 🥇

hashemi rice

کیفیت قبل از پخت

برای خرید برنج هاشمی باکیفیت در گام اول باید به خوبی با این برنج محبوب آشنا باشید. همانطور که می‌دانید برنج هاشمی یکی از محبوب‌ترین برنج‌های شمال کشور است به همین دلیل با نام برنج هاشمی سو استفاده‌های بسیاری می شود. یکی از مواردی که بسیار در بین سودجویان بازار برنج رواج دارد، مخلوط کردن انواع برنج ارزان قیمت دیگر، با برنج هاشمی است.

علاوه بر این متاسفانه در موارد بسیاری به دلیل عدم شناخت، برخی از فروشنده‌ها اقدام به فروش انواع دیگر برنج به نام برنج هاشمی می‌کنند. این اتفاق زمانی باور پذیرتر می‌شود که انواع برنج پرمحصول مانند برنج شیرودی و فجر را با برنج هاشمی مقایسه کنید. تشخیص برنج هاشمی با برنج‌های پرمحصولی مثل برنج شیرودی و فجر برای فروشنده‌ها نیز سخت و دشوار است.

برای خرید برنج هاشمی به ترتیب موارد زیر را در نظر داشته باشید تا خرید مطمئن‌تری داشته باشید. لازم به ذکر است در مواردی که برنج هاشمی با ارقام دیگر مخلوط شده باشد فرایند تشخیص برنج بسیار دشوارتر خواهد بود پس در گام اول حتما برنج را از یک فروشنده معتبر خریداری کنید تا از کیفیت محصول خریداری شده اطمینان حاصل کنید.

برنج هاشمی درجه یک
برنج هاشمی
 1. برنج هاشمی باکیفیت دارای دانه‌های یکدست و شفافی است که بعد از پخت رنگ دانه‌ها آن سفید می‌شود.
 2. رنگ برنج هاشمی برخلاف برنج‌های پرمحصول ایرانی کمی کدرتر و به اصطلاح مات است.
 3. عطر برنج هاشمی درجه یک بعد از خارج شدن از بسته بندی قابل استشمام می‌ باشد.
 4. برای اطمینان کمی از برنج را روی کف دست ریخته سپس آن را نزدیک دهان خود کنید، بالا فاصله عطر برنج باید با مشام شما برسد.
برنجیلا | feedback
تجربه شما از محصولات ما

اعتماد شما سرمایه اصلی ماست. در این بخش نظرات برخی از مشتریان درباره خرید برنج هاشمی 100% خالص را مشاهده کنید.

کیفیت بعد از پخت

یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص و خرید برنج هاشمی باکیفیت، بررسی پخت برنج است. به دلیل مخلوط کردن این برنج با برنج‌های پرمحصول تشخیص  آن در مواردی غیرممکن است. برای مثال اگر ارقامی مثل شیرودی یا فجر به نسبت کم با برنج هاشمی مخلوط شود پس از مدتی رنگ و عطر برنج هاشی، برنج های دیگر را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد و تشخیص ارقام برنج از یکدیگر تقریبا غیرممکن خواهد بود. یکی از بهترین راه ها برای تشخیص هنگام خرید برنج هاشمی ، یکدست بودن دانه‌های برنج بعد از پخت و حالت تقریبا چسب‌ناک دانه‌ها است.

اگر شما هم فکر می‌کنید برنج هاشمی خالص پخت راحتی دارد سخت در اشتباه هستید. زمانی که برنج هاشمی با انواع برنج پرمحصول مخلوط شود، پخت به مراتب راحت تری خواهد داشت به همین دلیل بسیاری برنج مخلوط را با برنج هاشمی خالص اشباه می‌گیرند. مهم‌ترین نکته برای تشخیص برنج هاشمی خالص با انواع ناخالص آن ، ماندگاری بعد از پخت است.

بطور کلی دانه‌های برنج پرمحصول بعد از پخت بهم نمی‌چسبد و به اصطلاح دون دون می شود درحالی که برنج هاشمی کمی حالت چسبناک خواهد داشت. اما مهم‌ترین نکته در مصرف دوباره برنج هاشمی است که برای مصرف دوباره این برنج کیفیت فوق العاده‌ای دارد درحالی که برنج پرمحصول بعد از گرم کردن مجدد حالت خشکی خواهد داشت.

 

hashemi rice 07 berenjila
پخت برنج هاشمی درجه 1
 1. برای خرید برنج هاشمی خالص بعد از پخت، حتما به یکدست بودن برنج و رنگ آن دقت کنید.
 2. برنج هاشمی بعد از پخت رنگ کاملا سفیدی خواهد داشت که با رنگ خام برنج تفاوت زیادی دارد و به راحتی قابل تشخیص است.
 3. اگر بعد از پخت برنج، حالت خشکی داشته باشد اطمینان داشته باشید که برنج شما خالص نیست زیرا برنج هاشمی خالص بعد از پخت کمی چسب‌ناک خواهد بود.
 4. در آخر مهم‌ترین نکته که برای خرید برنج هاشمی باید رعایت کرد عطر طعم فوق العاده این برنج است. بطوری که بعد از پخت باید عطر آن فضا را پر کند.

نحوه پخت کته برنج هاشمی

 1. گام اول شستن برنج است، برنج را باید با داخل دست و به آرامی شست و شو داد تا دانه‌های برنج آسیب نبیند. بعد از چند مرتبه شست و شو که آب برنج تقریبا شفاف شد برنج در آب بریزید تا خیس بخورد.
 2. برنج را به یک ظرف مناسب انتقال دهید، بعد از صاف کردن سطح برنج در قابلمه باید آب را به آرامی به برنج اضافه کنیم. انگشت خود را روی سطح برنج گذاشته و آنقدر آب اضافه کنید تا سطح آب به یک بند انگشت شما برسد.
 3. قابلمه را روی شعله بگزارید و زیر آن را زیاد کنید تا آب بجوشد، بعد از جوش خوردن، شعله را کم کنید تا آب برنج تمام شود. حالا چند دانه برنج را بجوید، اگر برنج خیلی نرم بود در قابلمه را بردارید تا بخار برنج سریع خارج شود تا برنج له نشود. اما اگر داخل برنج سفت و استخوانی بود یک فنجان آب جوش داخل قابلمه ریخته و اجازه دهید با حرارت متوسط روی شعله بماند.

 4. در آخر زیر شعله را کم کنید و اجازه دهید برنج 20 دقیقه روی حرارت پایین بماند تا آماده شود. برای خوش عطر شدن برنج می‌توانید بعد از خشک شدن آب برنج کمی کره آب شده، آبلیمو و زعفران را بصورت دلخواه به برنج خود اضافه کنید تا طعم خوش برنج کته را چند برابر کنید.

نحوه پخت آبکش برنج هاشمی

 1. گام اول شستن برنج است، برنج را باید با داخل دست و به آرامی شست و شو داد تا دانه های برنج آسیب نبیند. بعد از چند مرتبه شست و شو که آب برنج تقریبا شفاف شد برنج در آب بریزید تا خیس بخورد.
 2. در مرحله‌ی بعدی از پخت برنج آبکشی، باید تا نصف قابلمه آب ریخته و در قابلمه را بگذارید و همچنین حرارت را زیاد نموده تا آب زودتر به جوش بیاید. هنگامی که آب در حال جوش است 1 قاشق غذاخوری به آن نمک اضافه کنید.
 3. حالا به آب در حال جوشیدن، برنج اضافه کنید و با کفگیر کمی آن را هم بزنید سپس اجازه دهید تا برنج به مدت 8 دقیقه بپزد. حالا می‌توان یک دانه برنج را لای دندان قرار داده تا از نرم شدن آن اطمینان حاصل کرد. پس از مطمئن شدن از پخت برنج آبکش، آن را داخل آبکش ریخته و به سرعت برنج را زیر آب سرد بگیرید تا نشاسته اضافی برنج خارج شود.

 4. در ادامه برنج باید به مدت 10 دقیقه روی حرارت ملایم قرار بگیرد تا بخار داخل برنج بپیچد. بعد از این مرحله، حرارت را ملایم‌تر کرده و اجازه دهید تا برنج به مدت 40 الی 45 دقیقه دم بکشد.

نحوه نگهداری از برنج هاشمی

یکی از مهم‌ترین نکته ها بعد از خرید برنج هاشمی ، نحوه نگهداری این برنج پرطرفدار است. برخلاف برنج‌های خارجی نگهداری از برنج ایرانی نیاز به دقت زیادی دارد و اگر از روش نگهداری صحیح برنج ایرانی به ویژه برنج هاشمی آگاه نباشید احتمال از دست رفتن کیفیت برنج و ورود آفت به برنج بسیار بالاست. در ادامه به نکات مورد نیاز برای نگهداری صحیح از برنج هاشمی خواهیم پرداخت. البته توجه داشته باشید روش هایی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت برای انواع برنج ایرانی کاربرد دارد.

استفاده از ظرف مناسب برای نگهداری از برنج

یکی از بهترین گزینه‌ها برای نگهداری مطمئن از برنج استفاده کردن از کیسه‌های پارچه‌ای می‌باشد. لازم به ذکر است که این کیسه‌ها حتما باید نخی باشد، زیرا کیسه نخی رطوبت را از برنج می‌گیرد و باعث ماندگاری بالای برنج می‌شود اما در این روش حتما باید بعد از خرید برنج هاشمی آن را در مکان مناسبی دور از رطوبت قرار دهید.

چنانچه قصد استفاده از ظروف پلاستیکی و شیشه‌ای برای نگهداری صحیح از برنج را دارید بهتر است رنگ آن مات و تیره باشد و قبل از ریختن برنج در آن حتما ظرف را کاملا خشک نمایید. اگر شماهم قصد خرید برنج هاشمی و نگهداری آن در ضروف پلاستیکی یا شیشه‌ای را دارید باید توجه داشته باشید که ظرف شما حتما دور از تابیش مستقیم خورشید باشد.

خرید برنج هاشمی و قرار دادن آن در جای مناسب

ظرف برنج باید در مکانی قرار بگیرد که هیچ نوع رطوبتی در آن مکان وجود نداشته باشد. همچنین در نظر داشته باشید مانند اکثر مواد غذایی، برنج نیز به گرما حساس است زیرا گرما موجب خرابی و همچنین کرم زدن برنج می‌شود، بنابراین مکان نگهداری برنج باید خنک باشد. برای خرید برنج هاشمی مرغوب و نگهداری صحیح پیشنهاد می‌شود از یک تهویه در مکان نگهداری برنج استفاده نموده تا جریان هوا در آن محل به چرخش درآید.

یکی دیگر از عواملی که باعث خرابی و پایین آمدن کیفیت برنج می‌شود، نور خورشید است. نور خورشید سبب خرد شدن دانه‌های برنج هم خواهد شد پس باید برنج را دور از نور خورشید نگهداری کرد. اگر دانه‌های برنج به مدت طولانی در معرض مستقیم تابش نور خورشید قرار داشته باشند رنگ خود را از دست می‌دهند و کاملا سفید خواهند شد.

روش حرفه‌ای برای نگهداری از برنج کهنه

در گذشته برای نگهداری از برنج از مواد و گیاهان طبیعی استفاده می‌شد که همچنان از این روش‌ها و موارد برای نگهداری از برنج استفاده می‌شود. با استفاده از روش‌هایی که به نگهداری برنج از شپشک کمک می‌نماید، می‌توان شرایط نگهداری برنج برای طولانی مدت را فراهم کرد.

اگر شماهم خرید برنج هاشمی را حتی برای مصرف خانگی بصورت عمده انجام می‌دهید باید به روش‌های نگهداری طولانی مدت از برنج به اصطلاح کهنه آشنایی داشته باشید. در گذشته با استفاده از مواد مختلف و قرار دادن آنها درون کیسه برنج سبب حفظ کیفیت آن می‌شدند. در زیر به این مواد اشاره می‌کنیم:

✔ میخک با حبه سیر ✔ برگ یا پوست گردو ✔ فلفل خشک ساییده شده ✔ نمک یا زنجبیل

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!